Skip to content

Susitikime su žuvininkystės sektoriaus atstovais aptarti aktualūs klausimai

2023-04-07 13:11:26

Balandžio 6 d. Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) pakvietė žuvininkystės sektoriaus atstovus į apskritojo stalo diskusiją, kurioje buvo apžvelgtos 2022 metų paramos žuvininkystės sektoriui panaudojimo aktualijos, pristatytos šio sektoriaus paramos administravimo gairės 2023 metams, diskutuota kitais žuvininkystės sektoriui aktualiais klausimais.

Susitikime dalyvavo žuvininkystės sektoriui atstovaujantys socialiniai partneriai, Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) ir NMA atstovai.

ŽŪM viceministras Donatas Dudutis pažymėjo, kad susitikimas labai savalaikis, kadangi svarbu pristatyti ne tik baigiamą įgyvendinti programą ir jos aktualijas, bet ir susipažinti su  2021–2027 metų programos įgyvendinimo nuostatomis, taip pat – pasidalinti, kokią patirtį, pamokas ir klaidas patyrėme įgyvendindami ankstesnius projektus, nes būtent bendravimas ir bendradarbiavimas yra efektyvaus programos įgyvendinimo pagrindas.

NMA direktoriaus pavaduotojas Tomas Orlickas pabrėžė, kad 2014–2020 metų žuvininkystės periodas dar nesibaigė: šiemet turi būti išmokėta trečdalis paramos sumos, ir tai yra iššūkis tiek paramos gavėjams, kurie turi laiku užbaigti numatytas veiklas,  tiek ir NMA specialistams, kurie turės tinkamai ir laiku užbaigti projektų administravimą. T. Orlickas pažymėjo, kad, savo ruožtu, NMA vykdo pakeitimus, kurie optimizuos veiklą: NMA jau formuojamas atskiras skyrius, kuris administruos tik  žuvininkystės sektoriaus projektus, kuriama atskira žuvininkystės sektoriui skirta interneto svetainė, kurioje bus patalpinta visa sektoriaus dalyviams reikalinga informacija, kuriama nauja informacinė sistema, kuria naudojantis bus galima pateikti ne tik mokėjimo prašymus bei projektų įgyvendinimo ataskaitas, bet ir paraiškas bei stebėti savo projektų statusą. Svarbus pokytis laukia ir patikrų atlikimo srityje: „gyvų“ patikrų skaičius sumažės – juos keis nuotolinės patikros.

ŽŪM žuvininkystės departamento direktorė Ieva Žundienė apžvelgė Lietuvos žuvininkystės sektoriaus 2021–2027 m. programą ir atkreipė dėmesį į pagrindinius prioritetus.

Pranešimą 1 rasite čia.

ŽŪM  Žuvininkystės departamento ES paramos žuvininkystei skyriaus patarėja Irena Lankauskienė pristatė Lietuvos žuvininkystės sektoriaus 2021–2027 metų programos projektų finansavimo ir administravimo taisyklių projekto pagrindinius akcentus.

Pranešimą 2 rasite čia.

Genovaitė Beniulienė, NMA Kaimo plėtros, žuvininkystės programų ir nacionalinės paramos departamento direktorė, pristatė paramos žuvininkystės sektoriui administravimo 2022 m. apžvalgą ir 2023 m. aktualijas, aptarė kvietimų grafiką, pagrindines priemonių naujoves, atkreipė dėmesį į dažniausius pažeidimus ir būdus, kaip jų išvengti, bei pristatė dokumentų teikimo procesą per Žemės ūkio ministerijos informacinę sistemą.

Pranešimą 3 rasite čia.

Po pristatymų įvyko aktyvi diskusija, kurios metu socialiniai partneriai pateikė nemažai klausimų bei pasiūlymų – visi jie, kaip jau įprasta, bus įtraukti į veiksmų planą ir įgyvendinami. 

Kitos naujienos

340147963_199778382793445_7590253730351534173_n

Susitikime su žuvininkystės sektoriaus atstovais aptarti aktualūs klausimai

Khabarovsk Krai, far East, Russia

Norinčiuosius naudoti atsinaujinančius energijos šaltinius kviečiame kreiptis paramos

boats-1039093_1920

Kviečiame teikti paraiškas dėl žvejybinių laivų variklių keitimo ir modernizavimo